Literatuurreferentie
Titel | Nieuwe en interessante Nederlandse wantsen II, met een geactualiseerde naamlijst (Hemiptera: Heteroptera) |
Type | Artikel |
Auteur(s) | Aukema, B., F.G. Bos, D.H. Hermes & Ph. Zeinstra |
Jaar | 2005 |
Periodiek | Nederlandse Faunistische Mededelingen |
Volume | 23 |
Pagina's | 17-76 |
Als referentie opgenomen bij
- Acalypta carinata (Panzer, 1806)
- Acalypta gracilis (Fieber, 1844)
- Acalypta marginata (Wolff, 1804)
- Acalypta musci (Schrank, 1781)
- Acalypta nigrina (Fallén, 1807)
- Acalypta parvula (Fallén, 1807)
- Acalypta platycheila (Fieber, 1844)
- Acanthosoma haemorrhoidale (Linnaeus, 1758)
- Acanthosoma haemorrhoidale subsp. haemorrhoidale (Linnaeus, 1758)
- Acetropis carinata (Herrich-Schaeffer, 1841)
- Acetropis gimmerthalii (Flor, 1860)
- Acetropis gimmerthalii subsp. gimmerthalii (Flor, 1860)
- Acompocoris alpinus Reuter, 1875
- Acompocoris pygmaeus (Fallén, 1807)
- Acompus rufipes (Wolff, 1804)
- Adelphocoris lineolatus (Goeze, 1778)
- Adelphocoris quadripunctatus (Fabricius, 1794)
- Adelphocoris seticornis (Fabricius, 1775)
- Adelphocoris ticinensis (Meyer-Dür, 1843)
- Adomerus biguttatus (Linnaeus, 1758)
- Aelia acuminata (Linnaeus, 1758)
- Aelia acuminata subsp. acuminata (Linnaeus, 1758)
- Aelia klugii Hahn, 1833
- Aellopus atratus (Goeze, 1778)
- Agnocoris reclairei (Wagner, 1949)
- Agnocoris rubicundus (Fallén, 1807)
- Agramma laetum (Fallén, 1807)
- Alloeotomus germanicus Wagner, 1939
- Alloeotomus gothicus (Fallén, 1807)
- Alydus calcaratus (Linnaeus, 1758)
- Amblytylus albidus (Hahn, 1834)
- Amblytylus brevicollis Fieber, 1858
- Amblytylus nasutus (Kirschbaum, 1856)
- Amphiareus obscuriceps (Poppius, 1909)
- Aneurus avenius (Dufour, 1833)
- Aneurus avenius subsp. avenius (Dufour, 1833)
- Aneurus laevis (Fabricius, 1775)
- Aneurus laevis subsp. laevis (Fabricius, 1775)
- Anthocoris amplicollis Horváth, 1893
- Anthocoris butleri Le Quesne, 1954
- Anthocoris confusus Reuter, 1884
- Anthocoris gallarumulmi (De Geer, 1773)
- Anthocoris limbatus Fieber, 1836
- Anthocoris minki Dohrn, 1860
- Anthocoris minki subsp. minki Dohrn, 1860
- Anthocoris nemoralis (Fabricius, 1794)
- Anthocoris nemorum (Linnaeus, 1761)
- Anthocoris pilosus (Jakovlev, 1877)
- Anthocoris sarothamni Douglas & Scott, 1865
- Anthocoris simulans Reuter, 1884
- Anthocoris visci Douglas, 1889
- Aphanus rolandri (Linnaeus, 1758)
- Aphelocheirus aestivalis (Fabricius, 1794)
- Apolygus limbatus (Fallén, 1807)
- Apolygus lucorum (Meyer-Dür, 1843)
- Apolygus rhamnicola (Reuter, 1885)
- Apolygus spinolae (Meyer-Dür, 1841)
- Aquarius najas (De Geer, 1773)
- Aquarius paludum (Fabricius, 1794)
- Aquarius paludum subsp. paludum (Fabricius, 1794)
- Aradus cinnamomeus Panzer, 1806
- Aradus corticalis (Linnaeus, 1758)
- Aradus depressus (Fabricius, 1794)
- Aradus depressus subsp. depressus (Fabricius, 1794)
- Aradus signaticornis Sahlberg, 1848
- Arctocorisa germari (Fieber, 1848)
- Arenocoris fallenii (Schilling, 1829)
- Arenocoris waltlii (Herrich-Schaeffer, 1834)
- Arma custos (Fabricius, 1794)
- Asciodema obsoleta (Fieber, 1864)
- Atractotomus magnicornis (Fallén, 1807)
- Atractotomus mali (Meyer-Dür, 1843)
- Atractotomus parvulus Reuter, 1878
- Bathysolen nubilus (Fallén, 1807)
- Beosus maritimus (Scopoli, 1763)
- Berytinus clavipes (Fabricius, 1775)
- Berytinus crassipes (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Berytinus hirticornis (Brullé, 1836)
- Berytinus hirticornis subsp. hirticornis (Brullé, 1836)
- Berytinus minor (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Berytinus minor subsp. minor (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Berytinus montivagus (Meyer-Dür, 1841)
- Berytinus signoreti (Fieber, 1859)
- Blepharidopterus angulatus (Fallén, 1807)
- Blepharidopterus diaphanus (Kirschbaum, 1856)
- Bothynotus pilosus (Boheman, 1852)
- Brachyarthrum limitatum Fieber, 1858
- Brachycarenus tigrinus (Schilling, 1829)
- Brachycoleus pilicornis (Panzer, 1805)
- Brachycoleus pilicornis subsp. pilicornis (Panzer, 1805)
- Brachynotocoris puncticornis Reuter, 1880
- Brachysteles parvicornis (Costa, 1847)
- Bryocoris pteridis (Fallén, 1807)
- Byrsinus flavicornis (Fabricius, 1794)
- Callicorixa praeusta (Fieber, 1848)
- Callicorixa praeusta subsp. praeusta (Fieber, 1848)
- Calocoris affinis (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Calocoris roseomaculatus (De Geer, 1773)
- Calocoris roseomaculatus subsp. roseomaculatus (De Geer, 1773)
- Camptozygum aequale (Villers, 1789)
- Campylomma annulicorne (Signoret, 1865)
- Campylomma verbasci (Meyer-Dür, 1843)
- Campyloneura virgula (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Campylosteira verna (Fallén, 1826)
- Capsodes gothicus (Linnaeus, 1758)
- Capsodes gothicus subsp. gothicus (Linnaeus, 1758)
- Capsodes sulcatus (Fieber, 1861)
- Capsodes sulcatus subsp. sulcatus (Fieber, 1861)
- Capsus ater (Linnaeus, 1758)
- Capsus pilifer (Remane, 1950)
- Capsus wagneri (Remane, 1950)
- Carpocoris fuscispinus (Boheman, 1850)
- Carpocoris purpureipennis (De Geer, 1773)
- Catoplatus fabricii (Stål, 1868)
- Ceraleptus lividus Stein, 1858
- Ceratocombus coleoptratus (Zetterstedt, 1819)
- Charagochilus gyllenhalii (Fallén, 1807)
- Chartoscirta cincta (Herrich-Schaeffer, 1841)
- Chartoscirta cincta subsp. cincta (Herrich-Schaeffer, 1841)
- Chartoscirta cocksii (Curtis, 1835)
- Chartoscirta elegantula (Fallén, 1807)
- Chartoscirta elegantula subsp. elegantula (Fallén, 1807)
- Chilacis typhae (Perris, 1857)
- Chiloxanthus pilosus (Fallén, 1807)
- Chlamydatus evanescens (Boheman, 1852)
- Chlamydatus pulicarius (Fallén, 1807)
- Chlamydatus pullus (Reuter, 1870)
- Chlamydatus saltitans (Fallén, 1807)
- Chlorochroa juniperina (Linnaeus, 1758)
- Chlorochroa juniperina subsp. juniperina (Linnaeus, 1758)
- Chlorochroa pinicola (Mulsant & Rey, 1852)
- Chorosoma schillingii (Schilling, 1829)
- Cimex columbarius Jenyns, 1839
- Cimex dissimilis (Horváth, 1910)
- Cimex lectularius Linnaeus, 1758
- Cimex pipistrelli Jenyns, 1839
- Closterotomus biclavatus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Closterotomus biclavatus subsp. biclavatus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Closterotomus fulvomaculatus (De Geer, 1773)
- Closterotomus norwegicus (Gmelin, 1790)
- Compsidolon salicellum (Herrich-Schaeffer, 1841)
- Conostethus griseus Douglas & Scott, 1870
- Conostethus roseus (Fallén, 1807)
- Conostethus venustus (Fieber, 1858)
- Conostethus venustus subsp. venustus (Fieber, 1858)
- Copium clavicorne (Linnaeus, 1758)
- Copium clavicorne subsp. clavicorne (Linnaeus, 1758)
- Coranus subapterus (De Geer, 1773)
- Coranus woodroffei Putshkov, 1982
- Coreus marginatus (Linnaeus, 1758)
- Coreus marginatus subsp. marginatus (Linnaeus, 1758)
- Coriomeris denticulatus (Scopoli, 1763)
- Coriomeris scabricornis (Panzer, 1805)
- Coriomeris scabricornis subsp. scabricornis (Panzer, 1805)
- Corixa affinis Leach, 1817
- Corixa dentipes Thomson, 1869
- Corixa panzeri Fieber, 1848
- Corixa punctata (Illiger, 1807)
- Corizus hyoscyami (Linnaeus, 1758)
- Corizus hyoscyami subsp. hyoscyami (Linnaeus, 1758)
- Cremnocephalus albolineatus Reuter, 1875
- Criocoris crassicornis (Hahn, 1834)
- Criocoris sulcicornis (Kirschbaum, 1856)
- Cryptostemma waltli (Fieber, 1860)
- Cydnus aterrimus (Forster, 1771)
- Cyllecoris histrionius (Linnaeus, 1767)
- Cymatia bonsdorffii (Sahlberg, 1819)
- Cymatia coleoptrata (Fabricius, 1777)
- Cymatia rogenhoferi (Fieber, 1864)
- Cymus aurescens Distant, 1883
- Cymus claviculus (Fallén, 1807)
- Cymus glandicolor Hahn, 1832
- Cymus melanocephalus Fieber, 1861
- Cyphostethus tristriatus (Fabricius, 1787)
- Cyrtorhinus caricis (Fallén, 1807)
- Deraeocoris annulipes (Herrich-Schaeffer, 1842)
- Deraeocoris cordiger (Hahn, 1834)
- Deraeocoris flavilinea (Costa, 1862)
- Deraeocoris lutescens (Schilling, 1837)
- Deraeocoris olivaceus (Fabricius, 1777)
- Deraeocoris punctulatus (Fallén, 1807)
- Deraeocoris ruber (Linnaeus, 1758)
- Deraeocoris scutellaris (Fabricius, 1794)
- Deraeocoris trifasciatus (Linnaeus, 1767)
- Derephysia foliacea (Fallén, 1807)
- Derephysia foliacea subsp. foliacea (Fallén, 1807)
- Derephysia sinuatocollis Puton, 1879
- Dichrooscytus gustavi Josifov, 1981
- Dichrooscytus intermedius Reuter, 1885
- Dichrooscytus rufipennis (Fallén, 1807)
- Dicranocephalus agilis (Scopoli, 1763)
- Dicranocephalus medius (Mulsant & Rey, 1870)
- Dictyla convergens (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Dictyla echii (Schrank, 1782)
- Dictyla humuli (Fabricius, 1794)
- Dictyonota fuliginosa Costa, 1853
- Dictyonota strichnocera Fieber, 1844
- Dicyphus annulatus (Wolff, 1804)
- Dicyphus constrictus (Boheman, 1852)
- Dicyphus epilobii Reuter, 1883
- Dicyphus errans (Wolff, 1804)
- Dicyphus globulifer (Fallén, 1829)
- Dicyphus pallicornis (Fieber, 1861)
- Dicyphus pallidus (Herrich-Schaeffer, 1836)
- Dolycoris baccarum (Linnaeus, 1758)
- Drymus brunneus (Sahlberg, 1848)
- Drymus brunneus subsp. brunneus (R.F. Sahlberg, 1848)
- Drymus latus Douglas & Scott, 1871
- Drymus latus subsp. latus Douglas & Scott, 1871
- Drymus pilicornis (Mulsant & Rey, 1852)
- Drymus pumilio Puton, 1877
- Drymus ryeii Douglas & Scott, 1865
- Drymus sylvaticus (Fabricius, 1775)
- Dryophilocoris flavoquadrimaculatus (De Geer, 1773)
- Dufouriellus ater (Dufour, 1833)
- Dysepicritus rufescens (Costa, 1847)
- Elasmostethus interstinctus (Linnaeus, 1758)
- Elasmostethus minor Horváth, 1899
- Elasmucha ferrugata (Fabricius, 1787)
- Elasmucha fieberi (Jakovlev, 1865)
- Elasmucha grisea (Linnaeus, 1758)
- Elasmucha grisea subsp. grisea (Linnaeus, 1758)
- Elatophilus nigricornis (Zetterstedt, 1838)
- Emblethis denticollis Horváth, 1878
- Emblethis griseus (Wolff, 1802)
- Emblethis verbasci (Fabricius, 1803)
- Empicoris baerensprungi (Dohrn, 1863)
- Empicoris culiciformis (De Geer, 1773)
- Empicoris vagabundus (Linnaeus, 1758)
- Enoplops scapha (Fabricius, 1794)
- Eremocoris abietis (Linnaeus, 1758)
- Eremocoris plebejus (Fallén, 1807)
- Eremocoris podagricus (Fabricius, 1775)
- Europiella alpina (Reuter, 1875)
- Europiella artemisiae (Becker, 1864)
- Europiella decolor (Uhler, 1893)
- Eurydema dominulus (Scopoli, 1763)
- Eurydema dominulus subsp. dominulus (Scopoli, 1763)
- Eurydema oleracea (Linnaeus, 1758)
- Eurydema ornata (Linnaeus, 1758)
- Eurydema ventralis Kolenati, 1846
- Eurygaster austriaca (Schrank, 1776)
- Eurygaster austriaca subsp. austriaca (Schrank, 1776)
- Eurygaster maura (Linnaeus, 1758)
- Eurygaster testudinaria (Geoffroy, 1785)
- Eurygaster testudinaria subsp. testudinaria (Geoffroy, 1785)
- Eysarcoris aeneus (Scopoli, 1763)
- Eysarcoris venustissimus (Schrank, 1776)
- Fieberocapsus flaveolus (Reuter, 1870)
- Galeatus maculatus (Herrich-Schaeffer, 1838)
- Gampsocoris punctipes (Germar, 1822)
- Gampsocoris punctipes subsp. punctipes (Germar, 1822)
- Gastrodes abietum Bergroth, 1914
- Gastrodes grossipes (De Geer, 1773)
- Gastrodes grossipes subsp. grossipes (De Geer, 1773)
- Geocoris ater (Fabricius, 1787)
- Geocoris grylloides (Linnaeus, 1761)
- Geocoris megacephalus (Rossi, 1790)
- Gerris argentatus Schummel, 1832
- Gerris gibbifer Schummel, 1832
- Gerris lacustris (Linnaeus, 1758)
- Gerris lateralis Schummel, 1832
- Gerris odontogaster (Zetterstedt, 1828)
- Gerris thoracicus Schummel, 1832
- Glaenocorisa propinqua (Fieber, 1860)
- Globiceps flavomaculatus (Fabricius, 1794)
- Globiceps fulvicollis Jakovlev, 1877
- Globiceps sphaegiformis (Rossi, 1790)
- Gonianotus marginepunctatus (Wolff, 1804)
- Gonocerus acuteangulatus (Goeze, 1778)
- Gonocerus juniperi Herrich-Schaeffer, 1839
- Graphosoma italicum (Müller, 1766)
- Graptopeltus lynceus (Fabricius, 1775)
- Hadrodemus m-flavum (Goeze, 1778)
- Hallodapus rufescens (Burmeister, 1835)
- Halosalda lateralis (Fallén, 1807)
- Halticus apterus (Linnaeus, 1758)
- Halticus apterus subsp. apterus (Linnaeus, 1758)
- Halticus luteicollis (Panzer, 1804)
- Halticus saltator (Geoffroy, 1785)
- Harpocera thoracica (Fallén, 1807)
- Hebrus pusillus (Fallén, 1807)
- Hebrus pusillus subsp. pusillus (Fallén, 1807)
- Hebrus ruficeps Thomson, 1871
- Hesperocorixa castanea (Thomson, 1869)
- Hesperocorixa linnaei (Fieber, 1848)
- Hesperocorixa moesta (Fieber, 1848)
- Hesperocorixa sahlbergi (Fieber, 1848)
- Heterocordylus genistae (Scopoli, 1763)
- Heterocordylus leptocerus (Kirschbaum, 1856)
- Heterocordylus tibialis (Hahn, 1833)
- Heterocordylus tumidicornis (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Heterogaster urticae (Fabricius, 1775)
- Heterotoma planicornis (Pallas, 1772)
- Himacerus apterus (Fabricius, 1798)
- Himacerus boops (Schiødte, 1870)
- Himacerus major (Costa, 1842)
- Himacerus mirmicoides (Costa, 1834)
- Holcostethus sphacelatus (Fabricius, 1794)
- Hoplomachus thunbergii (Fallén, 1807)
- Horvathiolus superbus (Pollich, 1781)
- Hydrometra gracilenta Horváth, 1899
- Hydrometra stagnorum (Linnaeus, 1758)
- Hypseloecus visci (Puton, 1888)
- Ilyocoris cimicoides (Linnaeus, 1758)
- Ilyocoris cimicoides subsp. cimicoides (Linnaeus, 1758)
- Ischnocoris angustulus (Boheman, 1852)
- Ischnodemus sabuleti (Fallén, 1826)
- Isometopus intrusus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Jalla dumosa (Linnaeus, 1758)
- Kalama tricornis (Schrank, 1801)
- Kleidocerys ericae (Horváth, 1908)
- Kleidocerys privignus (Horváth, 1894)
- Kleidocerys resedae (Panzer, 1797)
- Kleidocerys resedae subsp. resedae (Panzer, 1797)
- Lamproplax picea (Flor, 1860)
- Lasiacantha capucina (Germar, 1837)
- Lasiacantha capucina subsp. capucina (Germar, 1837)
- Lasiosomus enervis (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Legnotus limbosus (Geoffroy, 1785)
- Legnotus picipes (Fallén, 1807)
- Leptopterna dolabrata (Linnaeus, 1758)
- Leptopterna ferrugata (Fallén, 1807)
- Limnoporus rufoscutellatus (Latreille, 1807)
- Liocoris tripustulatus (Fabricius, 1781)
- Liorhyssus hyalinus (Fabricius, 1794)
- Lopus decolor (Fallén, 1807)
- Lopus decolor subsp. decolor (Fallén, 1807)
- Loricula bipunctata (Perris, 1857)
- Loricula elegantula (Baerensprung, 1858)
- Loricula pselaphiformis Curtis, 1833
- Lyctocoris campestris (Fabricius, 1794)
- Lygaeus equestris (Linnaeus, 1758)
- Lygocoris minor (Wagner, 1950)
- Lygocoris pabulinus (Linnaeus, 1761)
- Lygocoris rugicollis (Fallén, 1807)
- Lygus gemellatus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Lygus gemellatus subsp. gemellatus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Lygus maritimus Wagner, 1949
- Lygus pratensis (Linnaeus, 1758)
- Lygus rugulipennis Poppius, 1911
- Lygus wagneri Remane, 1955
- Macrodema microptera (Curtis, 1836)
- Macrolophus pygmaeus (Rambur, 1839)
- Macrosaldula scotica (Curtis, 1835)
- Macrotylus paykullii (Fallén, 1807)
- Macrotylus solitarius (Meyer-Dür, 1843)
- Malacocoris chlorizans (Panzer, 1794)
- Mecomma ambulans (Fallén, 1807)
- Mecomma ambulans subsp. ambulans (Fallén, 1807)
- Megacoelum beckeri (Fieber, 1870)
- Megacoelum infusum (Herrich-Schaeffer, 1837)
- Megaloceroea recticornis (Geoffroy, 1785)
- Megalocoleus molliculus (Fallén, 1807)
- Megalocoleus tanaceti (Fallén, 1807)
- Megalonotus antennatus (Schilling, 1829)
- Megalonotus chiragra (Fabricius, 1794)
- Megalonotus dilatatus (Herrich-Schaeffer, 1840)
- Megalonotus emarginatus (Rey, 1888)
- Megalonotus praetextatus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Megalonotus sabulicola (Thomson, 1870)
- Melanocoryphus albomaculatus (Goeze, 1778)
- Mermitelocerus schmidtii (Fieber, 1836)
- Mesovelia furcata Mulsant & Rey, 1852
- Metatropis rufescens (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Metopoplax ditomoides (Costa, 1847)
- Metopoplax fuscinervis Stål, 1872
- Micracanthia marginalis (Fallén, 1807)
- Micronecta griseola Horváth, 1899
- Micronecta minutissima (Linnaeus, 1758)
- Micronecta poweri (Douglas & Scott, 1869)
- Micronecta poweri subsp. poweri (Douglas & Scott, 1869)
- Micronecta scholtzi (Fieber, 1860)
- Microporus nigrita (Fabricius, 1794)
- Microvelia buenoi Drake, 1920
- Microvelia pygmaea (Dufour, 1833)
- Microvelia reticulata (Burmeister, 1835)
- Miridius quadrivirgatus (Costa, 1853)
- Miris striatus (Linnaeus, 1758)
- Monalocoris filicis (Linnaeus, 1758)
- Monosynamma bohemanni (Fallén, 1829)
- Monosynamma maritimum (Wagner, 1947)
- Monosynamma sabulicola (Wagner, 1947)
- Myrmecoris gracilis (Sahlberg, 1848)
- Myrmus miriformis (Fallén, 1807)
- Myrmus miriformis subsp. miriformis (Fallén, 1807)
- Nabis brevis Scholtz, 1847
- Nabis brevis subsp. brevis Scholtz, 1847
- Nabis ericetorum Scholtz, 1847
- Nabis ferus (Linnaeus, 1758)
- Nabis flavomarginatus Scholtz, 1847
- Nabis limbatus Dahlbom, 1851
- Nabis lineatus Dahlbom, 1851
- Nabis pseudoferus Remane, 1949
- Nabis pseudoferus subsp. pseudoferus Remane, 1949
- Nabis rugosus (Linnaeus, 1758)
- Naucoris maculatus Fabricius, 1798
- Naucoris maculatus subsp. maculatus Fabricius, 1798
- Neides tipularius (Linnaeus, 1758)
- Neolygus contaminatus (Fallén, 1807)
- Neolygus populi (Leston, 1957)
- Neolygus viridis (Fallén, 1807)
- Neottiglossa pusilla (Gmelin, 1790)
- Nepa cinerea Linnaeus, 1758
- Notonecta glauca Linnaeus, 1758
- Notonecta glauca subsp. glauca Linnaeus, 1758
- Notonecta lutea Müller, 1776
- Notonecta maculata Fabricius, 1794
- Notonecta obliqua Thunberg, 1787
- Notonecta reuteri Hungerford, 1928
- Notonecta reuteri subsp. reuteri Hungerford, 1928
- Notonecta viridis Delcourt, 1909
- Notostira elongata (Geoffroy, 1785)
- Nysius cymoides (Spinola, 1837)
- Nysius ericae (Schilling, 1829)
- Nysius ericae subsp. ericae (Schilling, 1829)
- Nysius graminicola (Kolenati, 1845)
- Nysius graminicola subsp. graminicola (Kolenati, 1845)
- Nysius helveticus (Herrich-Schaeffer, 1850)
- Nysius huttoni White, 1878
- Nysius senecionis (Schilling, 1829)
- Nysius senecionis subsp. senecionis (Schilling, 1829)
- Nysius thymi (Wolff, 1804)
- Nysius thymi subsp. thymi (Wolff, 1804)
- Odontoscelis fuliginosa (Linnaeus, 1761)
- Odontoscelis lineola Rambur, 1839
- Oeciacus hirundinis (Lamarck, 1816)
- Oncochila simplex (Herrich-Schaeffer, 1830)
- Oncotylus punctipes Reuter, 1875
- Oncotylus viridiflavus (Goeze, 1778)
- Oncotylus viridiflavus subsp. viridiflavus (Goeze, 1778)
- Orius horvathi (Reuter, 1884)
- Orius laticollis (Reuter, 1884)
- Orius laticollis subsp. laticollis (Reuter, 1884)
- Orius majusculus (Reuter, 1879)
- Orius minutus (Linnaeus, 1758)
- Orius niger (Wolff, 1811)
- Orius vicinus (Ribaut, 1923)
- Orsillus depressus (Mulsant & Rey, 1852)
- Orthocephalus coriaceus (Fabricius, 1777)
- Orthocephalus saltator (Hahn, 1835)
- Ortholomus punctipennis (Herrich-Schaeffer, 1838)
- Orthonotus rufifrons (Fallén, 1807)
- Orthops basalis (Costa, 1853)
- Orthops campestris (Linnaeus, 1758)
- Orthops kalmii (Linnaeus, 1758)
- Orthotylus adenocarpi (Perris, 1857)
- Orthotylus adenocarpi subsp. adenocarpi (Perris, 1857)
- Orthotylus bilineatus (Fallén, 1807)
- Orthotylus concolor (Kirschbaum, 1856)
- Orthotylus ericetorum (Fallén, 1807)
- Orthotylus ericetorum subsp. ericetorum (Fallén, 1807)
- Orthotylus flavinervis (Kirschbaum, 1856)
- Orthotylus flavosparsus (Sahlberg, 1841)
- Orthotylus fuscescens (Kirschbaum, 1856)
- Orthotylus marginalis Reuter, 1883
- Orthotylus moncreaffi (Douglas & Scott, 1874)
- Orthotylus nassatus (Fabricius, 1787)
- Orthotylus prasinus (Fallén, 1826)
- Orthotylus rubidus (Puton, 1874)
- Orthotylus tenellus (Fallén, 1807)
- Orthotylus virens (Fallén, 1807)
- Orthotylus virescens (Douglas & Scott, 1865)
- Orthotylus viridinervis (Kirschbaum, 1856)
- Oxycarenus modestus (Fallén, 1829)
- Pachybrachius fracticollis (Schilling, 1829)
- Pachybrachius luridus Hahn, 1826
- Pachytomella parallela (Meyer-Dür, 1843)
- Palomena prasina (Linnaeus, 1761)
- Palomena viridissima (Poda, 1761)
- Pantilius tunicatus (Fabricius, 1781)
- Paracorixa concinna (Fieber, 1848)
- Paracorixa concinna subsp. concinna (Fieber, 1848)
- Parapiesma quadratum (Fieber, 1844)
- Parapiesma salsolae (Becker, 1867)
- Pentatoma rufipes (Linnaeus, 1758)
- Peritrechus angusticollis (Sahlberg, 1848)
- Peritrechus geniculatus (Hahn, 1832)
- Peritrechus lundii (Gmelin, 1790)
- Peritrechus nubilus (Fallén, 1807)
- Phimodera humeralis (Dalman, 1823)
- Phoenicocoris modestus (Meyer-Dür, 1843)
- Phoenicocoris obscurellus (Fallén, 1829)
- Phylus coryli (Linnaeus, 1758)
- Phymata crassipes (Fabricius, 1775)
- Physatocheila confinis Horváth, 1905
- Physatocheila costata (Fabricius, 1794)
- Physatocheila dumetorum (Herrich-Schaeffer, 1838)
- Physatocheila smreczynskii China, 1952
- Phytocoris dimidiatus Kirschbaum, 1856
- Phytocoris insignis Reuter, 1876
- Phytocoris intricatus Flor, 1861
- Phytocoris longipennis Flor, 1861
- Phytocoris pini Kirschbaum, 1856
- Phytocoris populi (Linnaeus, 1758)
- Phytocoris reuteri Saunders, 1876
- Phytocoris tiliae (Fabricius, 1777)
- Phytocoris tiliae subsp. tiliae (Fabricius, 1777)
- Phytocoris ulmi (Linnaeus, 1758)
- Phytocoris varipes Boheman, 1852
- Picromerus bidens (Linnaeus, 1758)
- Piesma maculatum (Laporte, 1833)
- Piezodorus lituratus (Fabricius, 1794)
- Pilophorus cinnamopterus (Kirschbaum, 1856)
- Pilophorus clavatus (Linnaeus, 1767)
- Pilophorus confusus (Kirschbaum, 1856)
- Pilophorus perplexus (Douglas & Scott, 1875)
- Pilophorus simulans Josifov, 1989
- Pinalitus atomarius (Meyer-Dür, 1843)
- Pinalitus cervinus (Herrich-Schaeffer, 1841)
- Pinalitus rubricatus (Fallén, 1807)
- Pinalitus viscicola (Puton, 1888)
- Pionosomus varius (Wolff, 1804)
- Pithanus maerkelii (Herrich-Schaeffer, 1838)
- Plagiognathus arbustorum (Fabricius, 1794)
- Plagiognathus arbustorum subsp. arbustorum (Fabricius, 1794)
- Plagiognathus chrysanthemi (Wolff, 1804)
- Plagiognathus fulvipennis (Kirschbaum, 1856)
- Plagiognathus vitellinus (Scholtz, 1847)
- Plea minutissima Leach, 1817
- Plea minutissima subsp. minutissima Leach, 1817
- Plesiodema pinetella (Zetterstedt, 1828)
- Plinthisus brevipennis (Latreille, 1807)
- Plinthisus pusillus (Scholtz, 1847)
- Podops inuncta (Fabricius, 1775)
- Polymerus holosericeus Hahn, 1831
- Polymerus nigrita (Fallén, 1807)
- Polymerus palustris (Reuter, 1907)
- Polymerus unifasciatus (Fabricius, 1794)
- Polymerus vulneratus (Panzer, 1806)
- Prostemma guttula (Fabricius, 1787)
- Prostemma guttula subsp. guttula (Fabricius, 1787)
- Psallus albicinctus (Kirschbaum, 1856)
- Psallus ambiguus (Fallén, 1807)
- Psallus assimilis Stichel, 1956
- Psallus betuleti (Fallén, 1826)
- Psallus confusus Rieger, 1981
- Psallus falleni Reuter, 1883
- Psallus flavellus Stichel, 1933
- Psallus haematodes (Gmelin, 1790)
- Psallus lepidus Fieber, 1858
- Psallus luridus Reuter, 1878
- Psallus mollis (Mulsant & Rey, 1852)
- Psallus perrisi (Mulsant & Rey, 1852)
- Psallus pseudoplatani Reichling, 1984
- Psallus punctulatus Puton, 1874
- Psallus quercus (Kirschbaum, 1856)
- Psallus salicis (Kirschbaum, 1856)
- Psallus variabilis (Fallén, 1807)
- Psallus varians (Herrich-Schaeffer, 1841)
- Psallus varians subsp. varians (Herrich-Schaeffer, 1841)
- Psallus wagneri Ossiannilsson, 1953
- Pseudoloxops coccineus (Meyer-Dür, 1843)
- Pterotmetus staphyliniformis (Schilling, 1829)
- Pygolampis bidentata (Goeze, 1778)
- Pyrrhocoris apterus (Linnaeus, 1758)
- Raglius alboacuminatus (Goeze, 1778)
- Ranatra linearis (Linnaeus, 1758)
- Reduvius personatus (Linnaeus, 1758)
- Reuteria marqueti Puton, 1875
- Rhabdomiris striatellus (Fabricius, 1794)
- Rhabdomiris striatellus subsp. striatellus (Fabricius, 1794)
- Rhacognathus punctatus (Linnaeus, 1758)
- Rhaphigaster nebulosa (Poda, 1761)
- Rhopalus maculatus (Fieber, 1837)
- Rhopalus parumpunctatus Schilling, 1829
- Rhopalus subrufus (Gmelin, 1790)
- Rhynocoris annulatus (Linnaeus, 1758)
- Rhyparochromus phoeniceus (Rossi, 1794)
- Rhyparochromus pini (Linnaeus, 1758)
- Rhyparochromus vulgaris (Schilling, 1829)
- Rubiconia intermedia (Wolff, 1811)
- Salda littoralis (Linnaeus, 1758)
- Salda morio Zetterstedt, 1838
- Salda muelleri (Gmelin, 1790)
- Saldula arenicola (Scholtz, 1847)
- Saldula arenicola subsp. arenicola (Scholtz, 1847)
- Saldula c-album (Fieber, 1859)
- Saldula fucicola (Sahlberg, 1870)
- Saldula melanoscela (Fieber, 1859)
- Saldula opacula (Zetterstedt, 1838)
- Saldula orthochila (Fieber, 1859)
- Saldula pallipes (Fabricius, 1794)
- Saldula palustris (Douglas, 1874)
- Saldula pilosella (Thomson, 1871)
- Saldula pilosella subsp. pilosella (Thomson, 1871)
- Saldula saltatoria (Linnaeus, 1758)
- Salicarus roseri (Herrich-Schaeffer, 1838)
- Sciocoris cursitans (Fabricius, 1794)
- Sciocoris cursitans subsp. cursitans (Fabricius, 1794)
- Scoloposcelis pulchella (Zetterstedt, 1838)
- Scoloposcelis pulchella subsp. pulchella (Zetterstedt, 1838)
- Scolopostethus affinis (Schilling, 1829)
- Scolopostethus decoratus (Hahn, 1833)
- Scolopostethus grandis Horváth, 1880
- Scolopostethus pictus (Schilling, 1829)
- Scolopostethus pilosus Reuter, 1875
- Scolopostethus pilosus subsp. pilosus Reuter, 1875
- Scolopostethus puberulus Horváth, 1887
- Scolopostethus thomsoni Reuter, 1875
- Sehirus luctuosus Mulsant & Rey, 1866
- Sehirus morio (Linnaeus, 1761)
- Sigara distincta (Fieber, 1848)
- Sigara falleni (Fieber, 1848)
- Sigara fossarum (Leach, 1817)
- Sigara hellensii (Sahlberg, 1819)
- Sigara iactans Jansson, 1983
- Sigara lateralis (Leach, 1817)
- Sigara limitata (Fieber, 1848)
- Sigara limitata subsp. limitata (Fieber, 1848)
- Sigara longipalis (Sahlberg, 1878)
- Sigara nigrolineata (Fieber, 1848)
- Sigara nigrolineata subsp. nigrolineata (Fieber, 1848)
- Sigara scotti (Douglas & Scott, 1868)
- Sigara selecta (Fieber, 1848)
- Sigara semistriata (Fieber, 1848)
- Sigara stagnalis (Leach, 1817)
- Sigara stagnalis subsp. stagnalis (Leach, 1817)
- Sigara striata (Linnaeus, 1758)
- Spathocera dalmanii (Schilling, 1829)
- Sphragisticus nebulosus (Fallén, 1807)
- Spilostethus saxatilis (Scopoli, 1763)
- Stagonomus bipunctatus (Linnaeus, 1758)
- Stagonomus bipunctatus subsp. pusillus (Herrich-Schaeffer, 1833)
- Stenodema calcarata (Fallén, 1807)
- Stenodema holsata (Fabricius, 1787)
- Stenodema laevigata (Linnaeus, 1758)
- Stenodema trispinosa Reuter, 1904
- Stenodema virens (Linnaeus, 1767)
- Stenotus binotatus (Fabricius, 1794)
- Stephanitis oberti (Kolenati, 1857)
- Sthenarus rotermundi (Scholtz, 1847)
- Stictopleurus abutilon (Rossi, 1790)
- Stictopleurus punctatonervosus (Goeze, 1778)
- Strongylocoris luridus (Fallén, 1807)
- Strongylocoris steganoides (Sahlberg, 1875)
- Stygnocoris fuligineus (Geoffroy, 1785)
- Stygnocoris rusticus (Fallén, 1807)
- Stygnocoris sabulosus (Schilling, 1829)
- Syromastus rhombeus (Linnaeus, 1767)
- Systellonotus triguttatus (Linnaeus, 1767)
- Taphropeltus contractus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Taphropeltus hamulatus (Thomson, 1870)
- Temnostethus gracilis Horváth, 1907
- Temnostethus longirostris (Horváth, 1907)
- Temnostethus pusillus (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Teratocoris antennatus (Boheman, 1852)
- Teratocoris paludum Sahlberg, 1870
- Teratocoris saundersi Douglas & Scott, 1869
- Teratocoris saundersi subsp. saundersi Douglas & Scott, 1869
- Tetraphleps bicuspis (Herrich-Schaeffer, 1835)
- Thyreocoris scarabaeoides (Linnaeus, 1758)
- Tingis ampliata (Herrich-Schaeffer, 1838)
- Tingis cardui (Linnaeus, 1758)
- Tingis crispata (Herrich-Schaeffer, 1838)
- Tingis pilosa Hummel, 1825
- Tingis reticulata Herrich-Schaeffer, 1835
- Trapezonotus arenarius (Linnaeus, 1758)
- Trapezonotus arenarius subsp. arenarius (Linnaeus, 1758)
- Trapezonotus desertus Seidenstücker, 1951
- Trapezonotus dispar Stål, 1872
- Trigonotylus caelestialium (Kirkaldy, 1902)
- Trigonotylus psammaecolor Reuter, 1885
- Trigonotylus pulchellus (Hahn, 1834)
- Trigonotylus ruficornis (Geoffroy, 1785)
- Tritomegas bicolor (Linnaeus, 1758)
- Tritomegas sexmaculatus (Rambur, 1839)
- Troilus luridus (Fabricius, 1775)
- Tropidophlebia costalis (Herrich-Schaeffer, 1850)
- Tropistethus holosericus (Scholtz, 1846)
- Tupiocoris rhododendri (Dolling, 1972)
- Tytthus pubescens (Knight, 1931)
- Tytthus pygmaeus (Zetterstedt, 1838)
- Velia caprai Tamanini, 1947
- Velia caprai subsp. caprai Tamanini, 1947
- Velia saulii Tamanini, 1947
- Xanthochilus quadratus (Fabricius, 1798)
- Xylocoridea brevipennis Reuter, 1876
- Xylocoris cursitans (Fallén, 1807)
- Xylocoris formicetorum (Boheman, 1844)
- Xylocoris galactinus (Fieber, 1836)
- Zicrona caerulea (Linnaeus, 1758)