Literatuurreferentie
Titel | Staphylinidae. In: Catalogus van de Nederlandse kevers |
Type | Hoofdstuk |
Auteur(s) | Vorst, O. |
Jaar | 2010 |
Periodiek | Monografieën van de Nederlandse Entomologische Vereniging |
Volume | 11 |
Pagina's | 66-99 |
Als referentie opgenomen bij
- Achenium depressum (Gravenhorst, 1802)
- Achenium humile (Nicolai, 1822)
- Acidota Stephens, 1829
- Acidota crenata (Fabricius, 1793)
- Acidota cruentata Mannerheim, 1830
- Acrolocha Thomson, 1858
- Acrolocha minuta (Olivier, 1795)
- Acrolocha pliginskii Bernhauer, 1912
- Acrolocha sulcula (Stephens, 1834)
- Acrotona amplicollis (Mulsant & Rey, 1873)
- Acrotona aterrima (Gravenhorst, 1802)
- Acrotona benicki (Allen, 1940)
- Acrotona clientula (Erichson, 1839)
- Acrotona exigua (Erichson, 1837)
- Acrotona fungi (Gravenhorst, 1806)
- Acrotona muscorum (Brisout, 1860)
- Acrotona negligens (Mulsant & Rey, 1873)
- Acrotona obfuscata (Gravenhorst, 1802)
- Acrotona orbata (Erichson, 1837)
- Acrotona orphana (Erichson, 1837)
- Acrotona parens (Mulsant & Rey, 1852)
- Acrotona parvula (Mannerheim, 1830)
- Acrotona pseudotenera (Cameron, 1933)
- Acrotona pygmaea (Gravenhorst, 1802)
- Acrotona sylvicola (Kraatz, 1856)
- Acrulia Thomson, 1858
- Acrulia inflata (Gyllenhal, 1813)
- Actophylla varendorffiana (Bernhauer & Scheerpeltz, 1926)
- Acylophorus glaberrimus (Herbst, 1784)
- Acylophorus wagenschieberi Kiesenwetter, 1850
- Agaricochara latissima (Stephens, 1832)
- Aleochara bilineata Gyllenhal, 1810
- Aleochara binotata Kraatz, 1856
- Aleochara bipustulata (Linnaeus, 1760)
- Aleochara brevipennis Gravenhorst, 1806
- Aleochara cuniculorum Kraatz, 1858
- Aleochara curtula (Goeze, 1777)
- Aleochara diversa (Sahlberg, 1876)
- Aleochara fumata Gravenhorst, 1802
- Aleochara funebris Wollaston, 1864
- Aleochara grisea Kraatz, 1856
- Aleochara haematoptera Kraatz, 1858
- Aleochara haemoptera Kraatz, 1856
- Aleochara inconspicua Aubé, 1850
- Aleochara intricata Mannerheim, 1830
- Aleochara laevigata Gyllenhal, 1810
- Aleochara lanuginosa Gravenhorst, 1802
- Aleochara lata Gravenhorst, 1802
- Aleochara lygaea Kraatz, 1862
- Aleochara major Fairmaire, 1858
- Aleochara moerens Gyllenhal, 1827
- Aleochara moesta Gravenhorst, 1802
- Aleochara obscurella Gravenhorst, 1806
- Aleochara peusi Wagner, 1949
- Aleochara puberula Klug, 1833
- Aleochara punctatella Motschulsky, 1858
- Aleochara ruficornis Gravenhorst, 1802
- Aleochara sanguinea (Linnaeus, 1758)
- Aleochara spadicea (Erichson, 1837)
- Aleochara sparsa Heer, 1839
- Aleochara tristis Gravenhorst, 1806
- Aleochara verna Say, 1833
- Aleochara villosa Mannerheim, 1830
- Aleocharinae
- Alevonota gracilenta (Erichson, 1839)
- Alevonota rufotestacea (Kraatz, 1856)
- Alianta incana (Erichson, 1837)
- Aloconota gregaria (Erichson, 1839)
- Aloconota insecta (Thomson, 1856)
- Aloconota languida (Erichson, 1837)
- Aloconota longicollis (Mulsant & Rey, 1852)
- Aloconota planifrons (Waterhouse, 1863)
- Aloconota sulcifrons (Stephens, 1832)
- Aloconota ultima (Benick & Lohse, 1959)
- Amarochara bonnairei (Fauvel, 1865)
- Amarochara forticornis (Lacordaire, 1835)
- Amarochara umbrosa (Erichson, 1837)
- Amauronyx Reitter, 1882
- Amauronyx maerkelii (Aubé, 1844)
- Amidobia talpa (Heer, 1841)
- Amischa analis (Gravenhorst, 1802)
- Amischa bifoveolata (Mannerheim, 1830)
- Amischa decipiens (Sharp, 1869)
- Amischa forcipata Mulsant & Rey, 1873
- Amischa nigrofusca (Stephens, 1832)
- Anaulacaspis nigra (Gravenhorst, 1802)
- Anomognathus cuspidatus (Erichson, 1839)
- Anopleta corvina (Thomson, 1856)
- Anopleta sodermani (Bernhauer, 1931)
- Anotylus clypeonitens (Pandellé, 1867)
- Anotylus complanatus (Erichson, 1839)
- Anotylus fairmairei (Pandellé, 1867)
- Anotylus insecatus (Gravenhorst, 1806)
- Anotylus inustus (Gravenhorst, 1806)
- Anotylus maritimus Thomson, 1861
- Anotylus mutator (Lohse, 1963)
- Anotylus nitidulus (Gravenhorst, 1802)
- Anotylus rugosus (Fabricius, 1775)
- Anotylus saulcyi (Pandellé, 1867)
- Anotylus sculpturatus (Gravenhorst, 1806)
- Anotylus tetracarinatus (Block, 1799)
- Anthobium Leach, 1819
- Anthobium atrocephalum (Gyllenhal, 1827)
- Anthobium melanocephalum (Illiger, 1794)
- Anthobium unicolor (Marsham, 1802)
- Anthophagus Gravenhorst, 1802
- Anthophagus angusticollis (Mannerheim, 1830)
- Anthophagus caraboides (Linnaeus, 1758)
- Anthophagus praeustus Müller, 1821
- Aploderus caelatus (Gravenhorst, 1802)
- Arena tabida (Kiesenwetter, 1850)
- Arpedium Erichson, 1839
- Arpedium quadrum (Gravenhorst, 1806)
- Astenus gracilis (Paykull, 1789)
- Astenus immaculatus Stephens, 1833
- Astenus lyonessius (Joy, 1908)
- Astenus procerus (Gravenhorst, 1806)
- Astenus pulchellus (Heer, 1839)
- Astenus serpentinus (Motschulsky, 1858)
- Atanygnathus terminalis (Erichson, 1839)
- Atheta acutiventris Vogel, 2003
- Atheta aegra (Heer, 1841)
- Atheta aeneicollis (Sharp, 1869)
- Atheta amicula (Stephens, 1832)
- Atheta aquatica (Thomson, 1852)
- Atheta aquatilis (Thomson, 1867)
- Atheta atramentaria (Gyllenhal, 1810)
- Atheta basicornis (Mulsant & Rey, 1852)
- Atheta boletophila (Thomson, 1856)
- Atheta boreella Brundin, 1948
- Atheta britanniae Bernhauer & Scheerpeltz, 1926
- Atheta cadaverina (Brisout, 1860)
- Atheta canescens (Sharp, 1869)
- Atheta castanoptera (Mannerheim, 1830)
- Atheta cauta (Erichson, 1837)
- Atheta celata (Erichson, 1837)
- Atheta cinnamoptera (Thomson, 1856)
- Atheta coriaria (Kraatz, 1856)
- Atheta crassicornis (Fabricius, 1793)
- Atheta dadopora Thomson, 1867
- Atheta dilaticornis (Kraatz, 1856)
- Atheta divisa (Märkel, 1844)
- Atheta ebenina (Mulsant & Rey, 1873)
- Atheta episcopalis Bernhauer, 1910
- Atheta ermischi Benick, 1934
- Atheta euryptera (Stephens, 1832)
- Atheta excellens (Kraatz, 1856)
- Atheta fungicola (Thomson, 1852)
- Atheta fungivora (Thomson, 1867)
- Atheta gagatina (Baudi, 1848)
- Atheta glabricula Thomson, 1867
- Atheta graminicola (Gravenhorst, 1806)
- Atheta hansseni Strand, 1943
- Atheta harwoodi Williams, 1930
- Atheta hypnorum (Kiesenwetter, 1850)
- Atheta incognita (Sharp, 1869)
- Atheta indubia (Sharp, 1869)
- Atheta inquinula (Gravenhorst, 1802)
- Atheta intermedia (Thomson, 1852)
- Atheta ischnocera (Thomson, 1870)
- Atheta laevana (Mulsant & Rey, 1852)
- Atheta laticollis (Stephens, 1832)
- Atheta liliputana (Brisout, 1860)
- Atheta longicornis (Gravenhorst, 1802)
- Atheta macrocera (Thomson, 1856)
- Atheta marcida (Erichson, 1837)
- Atheta miniscula (Brisout, 1860)
- Atheta monticola (Thomson, 1852)
- Atheta myrmecobia (Kraatz, 1856)
- Atheta nidicola (Johansen, 1914)
- Atheta nigra (Kraatz, 1856)
- Atheta nigripes (Thomson, 1856)
- Atheta nigritula (Gravenhorst, 1802)
- Atheta oblita (Erichson, 1839)
- Atheta occulta (Erichson, 1837)
- Atheta palleola (Erichson, 1837)
- Atheta pallidicornis (Thomson, 1856)
- Atheta paracrassicornis Brundin, 1954
- Atheta pervagata Benick, 1975
- Atheta picipes (Thomson, 1856)
- Atheta pilicornis (Thomson, 1852)
- Atheta pittionii Scheerpeltz, 1950
- Atheta puncticollis Benick, 1938
- Atheta putrida (Kraatz, 1856)
- Atheta ravilla (Erichson, 1839)
- Atheta scapularis (Sahlberg, 1831)
- Atheta setigera (Sharp, 1869)
- Atheta sodalis (Erichson, 1837)
- Atheta sordidula (Erichson, 1837)
- Atheta strandiella Brundin, 1954
- Atheta subglabra (Sharp, 1869)
- Atheta subsinuata (Erichson, 1839)
- Atheta subtilis (Scriba, 1866)
- Atheta testaceipes (Heer, 1839)
- Atheta triangulum (Kraatz, 1856)
- Atheta trinotata (Kraatz, 1856)
- Atheta vaga (Heer, 1839)
- Atheta vestita (Gravenhorst, 1806)
- Atheta voeslauensis Bernhauer, 1944
- Atheta xanthopus (Thomson, 1856)
- Atheta zosterae (Thomson, 1856)
- Atrecus affinis (Paykull, 1789)
- Autalia impressa (Olivier, 1795)
- Autalia longicornis Scheerpeltz, 1947
- Autalia rivularis (Gravenhorst, 1802)
- Batrisodes Reitter, 1882
- Batrisodes buqueti (Aubé, 1833)
- Batrisodes delaporti (Aubé, 1833)
- Batrisodes oculatus (Aubé, 1833)
- Batrisodes unisexualis Besuchet, 1988
- Batrisodes venustus (Reichenbach, 1816)
- Batrisus Aubé, 1833
- Batrisus formicarius Aubé, 1833
- Bibloplectus Reitter, 1882
- Bibloplectus ambiguus (Reichenbach, 1816)
- Bibloplectus pusillus (Denny, 1825)
- Bibloplectus tenebrosus (Reitter, 1880)
- Bibloporus Thomson, 1859
- Bibloporus bicolor (Denny, 1825)
- Bibloporus minutus Raffray, 1914
- Bisnius cephalotes (Gravenhorst, 1802)
- Bisnius fimetarius (Gravenhorst, 1802)
- Bisnius nigriventris (Thomson, 1867)
- Bisnius parcus (Sharp, 1874)
- Bisnius pseudoparcus (Brunne, 1976)
- Bisnius puella (Nordmann, 1837)
- Bisnius sordidus (Gravenhorst, 1802)
- Bisnius sparsus (Lucas, 1846)
- Bisnius spermophili (Ganglbauer, 1897)
- Bisnius subuliformis (Gravenhorst, 1802)
- Bisnius varipennis (Scriba, 1864)
- Bledius atricapillus (Germar, 1825)
- Bledius bicornis (Germar, 1823)
- Bledius crassicollis Lacordaire, 1835
- Bledius cribricollis Heer, 1839
- Bledius defensus Fauvel, 1872
- Bledius diota Schiødte, 1866
- Bledius dissimilis Erichson, 1840
- Bledius erraticus Erichson, 1839
- Bledius femoralis (Gyllenhal, 1827)
- Bledius fergussoni Joy, 1912
- Bledius filipes Sharp, 1911
- Bledius furcatus (Olivier, 1811)
- Bledius fuscipes Rye, 1865
- Bledius gallicus (Gravenhorst, 1806)
- Bledius limicola Tottenham, 1940
- Bledius longulus Erichson, 1839
- Bledius nanus Erichson, 1840
- Bledius occidentalis Bondroit, 1907
- Bledius opacus (Block, 1799)
- Bledius pallipes (Gravenhorst, 1806)
- Bledius praetermissus Williams, 1929
- Bledius procerulus Erichson, 1840
- Bledius pusillus Erichson, 1839
- Bledius spectabilis Kraatz, 1857
- Bledius subniger Schneider, 1898
- Bledius subterraneus Erichson, 1839
- Bledius terebrans (Schiødte, 1866)
- Bledius tricornis (Herbst, 1784)
- Bledius unicornis (Germar, 1825)
- Bledius vilis Mäklin, 1878
- Bohemiellina flavipennis (Cameron, 1920)
- Bolitobius castaneus (Stephens, 1832)
- Bolitobius cingulatus Mannerheim, 1830
- Bolitochara bella Märkel, 1844
- Bolitochara lucida (Gravenhorst, 1802)
- Bolitochara obliqua Erichson, 1837
- Bolitochara pulchra (Gravenhorst, 1806)
- Boreophilia eremita (Rye, 1866)
- Brachida exigua (Heer, 1839)
- Brachygluta Thomson, 1859
- Brachygluta fossulata (Reichenbach, 1816)
- Brachygluta haematica (Reichenbach, 1816)
- Brachygluta helferi (Schmidt-Göbel, 1836)
- Brachygluta perforata (Aubé, 1833)
- Brachygluta simplicior Raffray, 1904
- Brachygluta sinuata (Aubé, 1833)
- Brachygluta waterhousei (Rye, 1869)
- Brachyusa concolor (Erichson, 1839)
- Brundinia marina (Mulsant & Rey, 1853)
- Brundinia meridionalis (Mulsant & Rey, 1853)
- Bryaxis Kugelann, 1794
- Bryaxis bulbifer (Reichenbach, 1816)
- Bryaxis clavicornis (Panzer, 1805)
- Bryaxis curtisii (Leach, 1817)
- Bryaxis puncticollis (Denny, 1825)
- Bryoporus cernuus (Gravenhorst, 1806)
- Bythinus Leach, 1817
- Bythinus burrellii Denny, 1825
- Bythinus macropalpus Aubé, 1833
- Cafius xantholoma (Gravenhorst, 1806)
- Callicerus obscurus Gravenhorst, 1802
- Callicerus rigidicornis (Erichson, 1839)
- Calodera aethiops (Gravenhorst, 1802)
- Calodera nigrita Mannerheim, 1830
- Calodera protensa Mannerheim, 1830
- Calodera riparia Erichson, 1837
- Calodera rufescens Kraatz, 1856
- Calodera uliginosa Erichson, 1837
- Carpelimus bilineatus Stephens, 1834
- Carpelimus corticinus (Gravenhorst, 1806)
- Carpelimus despectus (Baudi, 1870)
- Carpelimus elongatulus (Erichson, 1839)
- Carpelimus erichsoni (Sharp, 1871)
- Carpelimus foveolatus (Sahlberg, 1832)
- Carpelimus fuliginosus (Gravenhorst, 1802)
- Carpelimus gracilis (Mannerheim, 1830)
- Carpelimus gusarovi Gildenkov, 1997
- Carpelimus halophilus (Kiesenwetter, 1844)
- Carpelimus impressus (Lacordaire, 1835)
- Carpelimus lindrothi (Palm, 1943)
- Carpelimus manchuricus (Bernhauer, 1938)
- Carpelimus manchuricus subsp. subtilicornis (Roubal, 1946)
- Carpelimus obesus (Kiesenwetter, 1844)
- Carpelimus punctatellus (Erichson, 1840)
- Carpelimus pusillus (Gravenhorst, 1802)
- Carpelimus rivularis (Motschulsky, 1860)
- Carpelimus schneideri (Ganglbauer, 1895)
- Carpelimus similis (Smetana, 1967)
- Carpelimus subtilis (Erichson, 1839)
- Carpelimus zealandicus (Sharp, 1900)
- Chanoma vorbringeri (Bernhauer, 1907)
- Chennium Latreille, 1807
- Chennium bituberculatum Latreille, 1807
- Cilea silphoides (Linnaeus, 1767)
- Claviger Preyssler, 1790
- Claviger longicornis Müller, 1818
- Claviger testaceus Preyssler, 1790
- Coprophilus striatulus (Fabricius, 1793)
- Coproporus immigrans Schülke, 2006
- Coprothassa melanaria (Mannerheim, 1830)
- Cordalia obscura (Gravenhorst, 1802)
- Coryphium Stephens, 1834
- Coryphium angusticolle Stephens, 1834
- Crataraea suturalis (Mannerheim, 1830)
- Creophilus maxillosus (Linnaeus, 1758)
- Cypha apicalis (Brisout, 1863)
- Cypha aprilis (Rey, 1882)
- Cypha discoidea (Erichson, 1839)
- Cypha laeviuscula (Mannerheim, 1830)
- Cypha longicornis (Paykull, 1800)
- Cypha pulicaria (Erichson, 1839)
- Cypha punctum (Motschulsky, 1858)
- Cypha seminulum (Erichson, 1839)
- Cypha suecica (Palm, 1936)
- Cypha tarsalis (Luze, 1902)
- Cyphea curtula (Erichson, 1837)
- Dacrila fallax (Kraatz, 1856)
- Dadobia immersa (Erichson, 1837)
- Dasycerinae
- Dasycerus Brongniart, 1800
- Dasycerus sulcatus Brongniart, 1800
- Dasygnypeta velata (Erichson, 1837)
- Dasytes virens (Marsham, 1802)
- Deinopsis erosa (Stephens, 1832)
- Deleaster dichrous (Gravenhorst, 1802)
- Dexiogyia corticina (Erichson, 1837)
- Dexiogyia forticornis (Strand, 1939)
- Dianous coerulescens (Gyllenhal, 1810)
- Diglotta mersa (Haliday, 1837)
- Diglotta sinuaticollis (Mulsant & Rey, 1870)
- Dilacra luteipes (Erichson, 1837)
- Dilacra vilis (Erichson, 1837)
- Dinaraea aequata (Erichson, 1837)
- Dinaraea angustula (Gyllenhal, 1810)
- Dinaraea linearis (Gravenhorst, 1802)
- Dinarda dentata (Gravenhorst, 1806)
- Dinarda hagensii Wasmann, 1889
- Dinarda maerkelii Kiesenwetter, 1843
- Dinarda pygmaea Wasmann, 1894
- Dinothenarus fossor (Scopoli, 1771)
- Dinothenarus pubescens (De Geer, 1774)
- Dochmonota clancula (Erichson, 1837)
- Drusilla canaliculata (Fabricius, 1787)
- Emus hirtus (Linnaeus, 1758)
- Enalodroma hepatica (Erichson, 1839)
- Encephalus complicans Stephens, 1832
- Erichsonius cinerascens (Gravenhorst, 1802)
- Erichsonius signaticornis (Mulsant & Rey, 1853)
- Erichsonius ytenensis (Sharp, 1913)
- Euaesthetinae
- Euaesthetus bipunctatus (Ljungh, 1804)
- Euaesthetus laeviusculus Mannerheim, 1844
- Euaesthetus ruficapillus (Lacordaire, 1835)
- Euplectus Leach, 1817
- Euplectus bescidicus Reitter, 1882
- Euplectus duponti Aubé, 1833
- Euplectus infirmus Raffray, 1910
- Euplectus karstenii (Reichenbach, 1816)
- Euplectus mutator Fauvel, 1895
- Euplectus nanus (Reichenbach, 1816)
- Euplectus piceus Motschulsky, 1835
- Euplectus punctatus Mulsant & Rey, 1861
- Euplectus sanguineus Denny, 1825
- Euplectus signatus (Reichenbach, 1816)
- Euryalea decumana (Erichson, 1839)
- Euryporus picipes (Paykull, 1800)
- Euryusa castanoptera Kraatz, 1856
- Euryusa optabilis Heer, 1839
- Euryusa sinuata Erichson, 1837
- Eusphalerum Kraatz, 1857
- Eusphalerum atrum (Heer, 1839)
- Eusphalerum limbatum (Erichson, 1840)
- Eusphalerum longipenne (Erichson, 1839)
- Eusphalerum luteum (Marsham, 1802)
- Eusphalerum minutum (Fabricius, 1792)
- Eusphalerum primulae (Stephens, 1834)
- Eusphalerum rectangulum (Baudi, 1870)
- Eusphalerum semicoleoptratum (Panzer, 1794)
- Eusphalerum signatum (Märkel, 1857)
- Eusphalerum sorbi (Gyllenhal, 1810)
- Eusphalerum tenenbaumi (Bernhauer, 1932)
- Eusphalerum torquatum (Marsham, 1802)
- Fagniezia Jeannel, 1950
- Fagniezia impressa (Panzer, 1803)
- Falagria caesa Erichson, 1837
- Falagria sulcatula (Gravenhorst, 1806)
- Falagrioma thoracica (Stephens, 1832)
- Gabrius appendiculatus Sharp, 1910
- Gabrius astutoides (Strand, 1946)
- Gabrius astutus (Erichson, 1840)
- Gabrius austriacus Scheerpeltz, 1947
- Gabrius breviventer (Sperk, 1835)
- Gabrius keysianus Sharp, 1910
- Gabrius lividipes (Baudi, 1848)
- Gabrius nigritulus (Gravenhorst, 1802)
- Gabrius osseticus (Kolenati, 1846)
- Gabrius piliger Mulsant & Rey, 1876
- Gabrius splendidulus (Gravenhorst, 1802)
- Gabrius toxotes Joy, 1913
- Gabrius trossulus (Nordmann, 1837)
- Gabronthus thermarum (Aubé, 1850)
- Gauropterus fulgidus (Fabricius, 1787)
- Geostiba circellaris (Gravenhorst, 1806)
- Gnypeta carbonaria (Mannerheim, 1830)
- Gnypeta ripicola (Kiesenwetter, 1844)
- Gnypeta rubrior Tottenham, 1939
- Gymnusa brevicollis (Paykull, 1800)
- Gymnusa variegata Kiesenwetter, 1845
- Gyrohypnus angustatus Stephens, 1833
- Gyrohypnus atratus (Heer, 1839)
- Gyrohypnus fracticornis (Müller, 1776)
- Gyrohypnus punctulatus (Paykull, 1789)
- Gyrophaena affinis Mannerheim, 1830
- Gyrophaena bihamata Thomson, 1867
- Gyrophaena congrua Erichson, 1837
- Gyrophaena fasciata (Marsham, 1802)
- Gyrophaena gentilis Erichson, 1839
- Gyrophaena joyi Wendeler, 1924
- Gyrophaena joyioides Wüsthoff, 1937
- Gyrophaena lucidula Erichson, 1837
- Gyrophaena manca Erichson, 1839
- Gyrophaena minima Erichson, 1837
- Gyrophaena munsteri Strand, 1935
- Gyrophaena nana (Paykull, 1800)
- Gyrophaena polita (Gravenhorst, 1802)
- Gyrophaena poweri Crotch, 1867
- Gyrophaena pulchella Heer, 1839
- Gyrophaena strictula Erichson, 1839
- Gyrophaena williamsi Strand, 1935
- Habrocerinae
- Habrocerus capillaricornis (Gravenhorst, 1806)
- Halobrecta algae (Hardy, 1851)
- Halobrecta algophila (Fenyes, 1909)
- Halobrecta flavipes Thomson, 1861
- Hapalaraea Thomson, 1858
- Hapalaraea pygmaea (Paykull, 1800)
- Haploglossa gentilis (Märkel, 1844)
- Haploglossa marginalis (Gravenhorst, 1806)
- Haploglossa nidicola (Fairmaire, 1852)
- Haploglossa picipennis (Gyllenhal, 1827)
- Haploglossa villosula (Stephens, 1832)
- Heterothops binotatus (Gravenhorst, 1802)
- Heterothops dissimilis (Gravenhorst, 1802)
- Heterothops niger Kraatz, 1868
- Heterothops praevius Erichson, 1839
- Heterothops quadripunctulus (Gravenhorst, 1806)
- Heterothops stiglundbergi Israelson, 1979
- Holobus apicatus (Erichson, 1837)
- Holobus flavicornis (Lacordaire, 1835)
- Homalota plana (Gyllenhal, 1810)
- Homoeusa acuminata (Märkel, 1842)
- Hydrosmecta eximia (Sharp, 1869)
- Hydrosmecta longula (Heer, 1839)
- Hydrosmecta septentrionum (Benick, 1969)
- Hygronoma dimidiata (Gravenhorst, 1806)
- Hygropora cunctans (Erichson, 1837)
- Hypnogyra angularis (Ganglbauer, 1895)
- Hypomedon debilicornis (Wollaston, 1857)
- Ilyobates bennetti Donisthorpe, 1914
- Ilyobates nigricollis (Paykull, 1800)
- Ilyobates propinquus (Aubé, 1850)
- Ischnoglossa prolixa (Gravenhorst, 1802)
- Ischnopoda leucopus (Marsham, 1802)
- Ischnopoda scitula (Erichson, 1837)
- Ischnopoda umbratica (Erichson, 1837)
- Ischnosoma longicorne (Mäklin, 1847)
- Ischnosoma splendidum (Gravenhorst, 1806)
- Lamprinodes haematopterus (Kraatz, 1857)
- Lamprinodes saginatus (Gravenhorst, 1806)
- Lamprinus erythropterus (Panzer, 1795)
- Lathrobium brunnipes (Fabricius, 1793)
- Lathrobium castaneipenne Kolenati, 1846
- Lathrobium dilutum Erichson, 1839
- Lathrobium elongatum (Linnaeus, 1767)
- Lathrobium fovulum Stephens, 1833
- Lathrobium fulvipenne (Gravenhorst, 1806)
- Lathrobium geminum Kraatz, 1857
- Lathrobium impressum Heer, 1841
- Lathrobium laevipenne Heer, 1839
- Lathrobium longulum Gravenhorst, 1802
- Lathrobium pallidipenne Hochhuth, 1851
- Lathrobium pallidum Nordmann, 1837
- Lathrobium rufipenne Gyllenhal, 1813
- Leptacinus batychrus (Gyllenhal, 1827)
- Leptacinus formicetorum Märkel, 1841
- Leptacinus intermedius Donisthorpe, 1936
- Leptacinus pusillus (Stephens, 1833)
- Leptusa fumida (Erichson, 1839)
- Leptusa norvegica Strand, 1941
- Leptusa pulchella (Mannerheim, 1830)
- Leptusa ruficollis (Erichson, 1839)
- Lesteva Latreille, 1797
- Lesteva hanseni Lohse, 1953
- Lesteva longoelytrata (Goeze, 1777)
- Lesteva monticola Kiesenwetter, 1847
- Lesteva pubescens Mannerheim, 1830
- Lesteva punctata Erichson, 1839
- Lesteva sicula Erichson, 1840
- Lesteva sicula subsp. heeri Fauvel, 1871
- Liogluta alpestris (Heer, 1839)
- Liogluta granigera (Kiesenwetter, 1850)
- Liogluta longiuscula (Gravenhorst, 1802)
- Liogluta microptera Thomson, 1867
- Liogluta pagana (Erichson, 1839)
- Liogluta wuesthoffi (Benick, 1938)
- Lithocharis nigriceps Kraatz, 1859
- Lithocharis ochracea (Gravenhorst, 1802)
- Lobrathium multipunctum (Gravenhorst, 1802)
- Lomechusa emarginata (Paykull, 1789)
- Lomechusa paradoxa Gravenhorst, 1806
- Lomechusa pubicollis Brisout, 1860
- Lomechusoides strumosus (Fabricius, 1793)
- Lordithon exoletus (Erichson, 1839)
- Lordithon lunulatus (Linnaeus, 1760)
- Lordithon pulchellus (Mannerheim, 1830)
- Lordithon thoracicus (Fabricius, 1777)
- Lordithon trinotatus (Erichson, 1839)
- Lyprocorrhe anceps (Erichson, 1837)
- Manda mandibularis (Gyllenhal, 1827)
- Medon apicalis (Kraatz, 1857)
- Medon brunneus (Erichson, 1839)
- Medon castaneus (Gravenhorst, 1802)
- Medon dilutus (Erichson, 1839)
- Medon fusculus (Mannerheim, 1830)
- Medon piceus (Kraatz, 1858)
- Medon ripicola (Kraatz, 1854)
- Megalinus glabratus (Gravenhorst, 1802)
- Megaloscapa punctipennis (Kraatz, 1856)
- Megarthrus Curtis, 1829
- Megarthrus bellevoyei Saulcy, 1862
- Megarthrus denticollis (Beck, 1817)
- Megarthrus depressus (Paykull, 1789)
- Megarthrus hemipterus (Illiger, 1794)
- Megarthrus nitidulus Kraatz, 1857
- Megarthrus prosseni Schatzmayr, 1904
- Meotica anglica Benick, 1991
- Meotica exilis (Knoch, 1806)
- Meotica exillima Sharp, 1915
- Meotica filiformis (Motschulsky, 1860)
- Meotica pallens (Redtenbacher, 1849)
- Metopsia Wollaston, 1854
- Metopsia clypeata (Müller, 1821)
- Micralymma Westwood, 1838
- Micralymma marinum (Ström, 1783)
- Micropeplinae
- Micropeplus Latreille, 1809
- Micropeplus caelatus Erichson, 1839
- Micropeplus fulvus Erichson, 1840
- Micropeplus marietti Jacquelin du Val, 1857
- Micropeplus porcatus (Paykull, 1789)
- Micropeplus ripicola Kerstens, 1964
- Micropeplus staphylinoides (Marsham, 1802)
- Mniusa incrassata (Mulsant & Rey, 1852)
- Mycetoporus angularis Mulsant & Rey, 1853
- Mycetoporus baudueri Mulsant & Rey, 1875
- Mycetoporus bimaculatus Lacordaire, 1835
- Mycetoporus clavicornis (Stephens, 1832)
- Mycetoporus dispersus Schülke & Kocian, 2000
- Mycetoporus erichsonanus Fagel, 1965
- Mycetoporus forticornis Fauvel, 1875
- Mycetoporus glaber (Sperk, 1835)
- Mycetoporus lepidus (Gravenhorst, 1806)
- Mycetoporus longulus Mannerheim, 1830
- Mycetoporus maerkelii Kraatz, 1857
- Mycetoporus mulsanti Ganglbauer, 1895
- Mycetoporus niger Fairmaire & Laboulbène, 1856
- Mycetoporus nigricollis Stephens, 1835
- Mycetoporus piceolus Rey, 1883
- Mycetoporus punctus (Gravenhorst, 1806)
- Mycetoporus reichei (Pandellé, 1869)
- Mycetoporus rufescens (Stephens, 1832)
- Myllaena brevicornis (Matthews, 1838)
- Myllaena dubia (Gravenhorst, 1806)
- Myllaena elongata (Matthews, 1838)
- Myllaena gracilis (Matthews, 1838)
- Myllaena infuscata Kraatz, 1853
- Myllaena intermedia Erichson, 1837
- Myllaena kraatzi Sharp, 1871
- Myllaena minuta (Gravenhorst, 1806)
- Myrmecocephalus concinnus (Erichson, 1839)
- Myrmecopora uvida (Erichson, 1840)
- Myrmoecia plicata (Erichson, 1837)
- Nehemitropia lividipennis (Mannerheim, 1830)
- Neobisnius lathrobioides (Baudi, 1848)
- Neobisnius procerulus (Gravenhorst, 1806)
- Neobisnius prolixus (Erichson, 1840)
- Neobisnius villosulus (Stephens, 1833)
- Notothecta confusa (Märkel, 1844)
- Notothecta flavipes (Gravenhorst, 1806)
- Nudobius lentus (Gravenhorst, 1806)
- Ocalea badia Erichson, 1837
- Ocalea concolor Kiesenwetter, 1847
- Ocalea picata (Stephens, 1832)
- Ocalea rivularis Miller, 1852
- Ochthephilum collare (Reitter, 1884)
- Ochthephilum fracticorne (Paykull, 1800)
- Ochthephilus flexuosus Mulsant & Rey, 1856
- Ochthephilus omalinus (Erichson, 1840)
- Ocypus aeneocephalus (De Geer, 1774)
- Ocypus brunnipes (Fabricius, 1781)
- Ocypus fuscatus (Gravenhorst, 1802)
- Ocypus nitens (Schrank, 1781)
- Ocypus olens (Müller, 1764)
- Ocypus ophthalmicus (Scopoli, 1763)
- Ocypus picipennis (Fabricius, 1793)
- Ocyusa maura (Erichson, 1837)
- Ocyusa picina (Aubé, 1850)
- Oligota granaria Erichson, 1837
- Oligota inflata (Mannerheim, 1830)
- Oligota parva Kraatz, 1862
- Oligota picipes (Stephens, 1832)
- Oligota pumilio Kiesenwetter, 1858
- Oligota pusillima (Gravenhorst, 1806)
- Oligota ruficornis Sharp, 1870
- Olophrum Erichson, 1839
- Olophrum fuscum (Gravenhorst, 1806)
- Olophrum piceum (Gyllenhal, 1810)
- Omaliinae
- Omalium Gravenhorst, 1802
- Omalium allardii Fairmaire & Brisout, 1859
- Omalium caesum Gravenhorst, 1806
- Omalium excavatum Stephens, 1834
- Omalium exiguum Gyllenhal, 1910
- Omalium italicum Bernhauer, 1902
- Omalium laeviusculum Gyllenhal, 1827
- Omalium littorale Kraatz, 1857
- Omalium oxyacanthae Gravenhorst, 1806
- Omalium riparium Thomson, 1857
- Omalium rivulare (Paykull, 1789)
- Omalium rugatum Mulsant & Rey, 1880
- Omalium rugulipenne Rye, 1864
- Omalium septentrionis Thomson, 1857
- Omalium validum Kraatz, 1857
- Ontholestes murinus (Linnaeus, 1758)
- Ontholestes tessellatus (Geoffroy, 1785)
- Orochares Kraatz, 1857
- Orochares angustatus (Erichson, 1840)
- Othius angustus Stephens, 1833
- Othius laeviusculus Stephens, 1833
- Othius punctulatus (Goeze, 1777)
- Othius subuliformis Stephens, 1833
- Ousipalia caesula (Erichson, 1839)
- Oxypoda abdominalis (Mannerheim, 1830)
- Oxypoda acuminata (Stephens, 1832)
- Oxypoda alternans (Gravenhorst, 1802)
- Oxypoda annularis Mannerheim, 1830
- Oxypoda arborea Zerche, 1994
- Oxypoda brachyptera (Stephens, 1832)
- Oxypoda brevicornis (Stephens, 1832)
- Oxypoda carbonaria (Heer, 1841)
- Oxypoda elongatula Aubé, 1850
- Oxypoda exoleta Erichson, 1839
- Oxypoda flavicornis Kraatz, 1856
- Oxypoda formiceticola Märkel, 1841
- Oxypoda haemorrhoa (Mannerheim, 1830)
- Oxypoda induta Mulsant & Rey, 1861
- Oxypoda lentula Erichson, 1837
- Oxypoda longipes Mulsant & Rey, 1861
- Oxypoda lurida Wollaston, 1857
- Oxypoda mutata Sharp, 1871
- Oxypoda nigrocincta Mulsant & Rey, 1874
- Oxypoda opaca (Gravenhorst, 1802)
- Oxypoda praecox Erichson, 1839
- Oxypoda procerula Mannerheim, 1830
- Oxypoda recondita Kraatz, 1856
- Oxypoda rufa Kraatz, 1856
- Oxypoda spectabilis Märkel, 1844
- Oxypoda testacea Erichson, 1837
- Oxypoda togata Erichson, 1837
- Oxypoda vittata Märkel, 1842
- Oxyporinae
- Oxyporus rufus (Linnaeus, 1758)
- Oxytelinae
- Oxytelus fulvipes Erichson, 1839
- Oxytelus laqueatus (Marsham, 1802)
- Oxytelus migrator Fauvel, 1904
- Oxytelus piceus (Linnaeus, 1767)
- Oxytelus sculptus Gravenhorst, 1806
- Pachnida nigella (Erichson, 1837)
- Pachyatheta cribrata (Kraatz, 1856)
- Paederidus rubrothoracicus (Goeze, 1777)
- Paederidus ruficollis (Fabricius, 1777)
- Paederinae
- Paederus brevipennis Lacordaire, 1835
- Paederus caligatus Erichson, 1840
- Paederus fuscipes Curtis, 1826
- Paederus littoralis Gravenhorst, 1802
- Paederus riparius (Linnaeus, 1758)
- Parabolitobius formosus (Gravenhorst, 1806)
- Parabolitobius inclinans (Gravenhorst, 1806)
- Paranopleta inhabilis (Kraatz, 1856)
- Paraphloeostiba Steel, 1960
- Parocyusa longitarsis (Erichson, 1839)
- Parocyusa rubicunda (Erichson, 1837)
- Phacophallus parumpunctatus (Gyllenhal, 1827)
- Philhygra arctica (Thomson, 1856)
- Philhygra balcanicola (Scheerpeltz, 1968)
- Philhygra botildae (Brundin, 1954)
- Philhygra debilis (Erichson, 1837)
- Philhygra deformis (Kraatz, 1856)
- Philhygra elongatula (Gravenhorst, 1802)
- Philhygra fallaciosa (Sharp, 1869)
- Philhygra gyllenhalii (Thomson, 1856)
- Philhygra hygrobia (Thomson, 1856)
- Philhygra hygrotopora (Kraatz, 1856)
- Philhygra luridipennis (Mannerheim, 1830)
- Philhygra malleus (Joy, 1913)
- Philhygra melanocera (Thomson, 1856)
- Philhygra obtusangula (Joy, 1913)
- Philhygra palustris (Kiesenwetter, 1844)
- Philhygra parca (Mulsant & Rey, 1873)
- Philhygra ripicola (Hanssen, 1932)
- Philhygra terminalis (Gravenhorst, 1806)
- Philhygra tmolosensis (Bernhauer, 1940)
- Philhygra volans (Scriba, 1859)
- Philonthus addendus Sharp, 1867
- Philonthus albipes (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus alpinus Eppelsheim, 1875
- Philonthus atratus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus binotatus (Gravenhorst, 1806)
- Philonthus carbonarius (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus cognatus Stephens, 1832
- Philonthus concinnus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus confinis Strand, 1941
- Philonthus coprophilus Jarrige, 1949
- Philonthus corruscus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus corvinus Erichson, 1839
- Philonthus cruentatus (Gmelin, 1790)
- Philonthus debilis (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus decorus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus dimidiatipennis Erichson, 1840
- Philonthus discoideus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus ebeninus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus fumarius (Gravenhorst, 1806)
- Philonthus intermedius (Lacordaire, 1835)
- Philonthus jurgans Tottenham, 1937
- Philonthus laminatus (Creutzer, 1799)
- Philonthus lepidus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus longicornis Stephens, 1832
- Philonthus mannerheimi Fauvel, 1869
- Philonthus marginatus (Müller, 1764)
- Philonthus micans (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus micantoides Benick & Lohse, 1956
- Philonthus nigrita (Gravenhorst, 1806)
- Philonthus nitidicollis (Lacordaire, 1835)
- Philonthus nitidus (Fabricius, 1787)
- Philonthus parvicornis (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus politus (Linnaeus, 1758)
- Philonthus punctus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus quisquiliarius (Gyllenhal, 1810)
- Philonthus rectangulus Sharp, 1874
- Philonthus rotundicollis (Ménétriés, 1832)
- Philonthus rubripennis Stephens, 1832
- Philonthus rufipes (Stephens, 1832)
- Philonthus sanguinolentus (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus spinipes Sharp, 1874
- Philonthus splendens (Fabricius, 1793)
- Philonthus succicola Thomson, 1860
- Philonthus tenuicornis Mulsant & Rey, 1853
- Philonthus umbratilis (Gravenhorst, 1802)
- Philonthus varians (Paykull, 1789)
- Philonthus ventralis (Gravenhorst, 1802)
- Philorinum Kraatz, 1857
- Philorinum sordidum (Stephens, 1834)
- Phloeocharinae
- Phloeocharis subtilissima Mannerheim, 1830
- Phloeonomus Heer, 1839
- Phloeonomus punctipennis Thomson, 1867
- Phloeonomus pusillus (Gravenhorst, 1806)
- Phloeopora concolor (Kraatz, 1856)
- Phloeopora corticalis (Gravenhorst, 1802)
- Phloeopora scribae Eppelsheim, 1884
- Phloeopora teres (Gravenhorst, 1802)
- Phloeopora testacea (Mannerheim, 1830)
- Phloeostiba Thomon, 1858
- Phloeostiba lapponica (Zetterstedt, 1838)
- Phloeostiba plana (Paykull, 1792)
- Phyllodrepa Thomson, 1859
- Phyllodrepa floralis (Paykull, 1789)
- Phyllodrepa gracilicornis (Fairmaire & Laboulbène, 1856)
- Phyllodrepa ioptera (Stephens, 1834)
- Phyllodrepa koltzei (Jászay & Hlavác, 2006)
- Phyllodrepa melis Hansen, 1940
- Phyllodrepa nigra (Gravenhorst, 1806)
- Phyllodrepa puberula Bernhauer, 1903
- Phyllodrepa salicis (Gyllenhal, 1810)
- Phyllodrepoidea Ganglbauer, 1895
- Phyllodrepoidea crenata Ganglbauer, 1895
- Phytosus balticus Kraatz, 1859
- Phytosus nigriventris (Chevrolat, 1843)
- Phytosus spinifer Curtis, 1838
- Piestinae
- Placusa atrata (Mannerheim, 1830)
- Placusa complanata Erichson, 1839
- Placusa depressa Mäklin, 1845
- Placusa pumilio (Gravenhorst, 1802)
- Placusa tachyporoides (Waltl, 1838)
- Plataraea brunnea (Fabricius, 1798)
- Platydracus chalcocephalus (Fabricius, 1801)
- Platydracus fulvipes (Scopoli, 1763)
- Platydracus latebricola (Gravenhorst, 1806)
- Platydracus stercorarius (Olivier, 1795)
- Platystethus alutaceus Thomson, 1861
- Platystethus arenarius (Geoffroy, 1785)
- Platystethus capito Heer, 1839
- Platystethus cornutus (Gravenhorst, 1802)
- Platystethus degener Mulsant & Rey, 1878
- Platystethus nitens (Sahlberg, 1832)
- Platystethus nodifrons Mannerheim, 1830
- Platystethus spinosus Erichson, 1840
- Plectophloeus Reitter, 1891
- Plectophloeus erichsoni (Aubé, 1844)
- Plectophloeus fischeri (Aubé, 1833)
- Plectophloeus nitidus (Fairmaire, 1858)
- Proteininae
- Proteinus Latreille, 1797
- Proteinus atomarius Erichson, 1840
- Proteinus brachypterus (Fabricius, 1792)
- Proteinus crenulatus Pandellé, 1867
- Proteinus laevigatus Hochhuth, 1872
- Proteinus ovalis Stephens, 1834
- Pselaphaulax Reitter, 1909
- Pselaphaulax dresdensis (Herbst, 1791)
- Pselaphinae
- Pselaphus Herbst, 1791
- Pselaphus heisei Herbst, 1791
- Pseudomedon obscurellus (Erichson, 1840)
- Pseudomedon obsoletus (Nordmann, 1837)
- Pseudopsinae
- Pseudopsis sulcata Newman, 1834
- Pycnota paradoxa (Mulsant & Rey, 1861)
- Quedius auricomus Kiesenwetter, 1850
- Quedius balticus Korge, 1960
- Quedius boopoides Munster, 1923
- Quedius boops (Gravenhorst, 1802)
- Quedius brevicornis (Thomson, 1860)
- Quedius brevis Erichson, 1840
- Quedius cinctus (Paykull, 1790)
- Quedius cruentus (Olivier, 1795)
- Quedius curtipennis Bernhauer, 1908
- Quedius dilatatus (Fabricius, 1787)
- Quedius fulgidus (Fabricius, 1793)
- Quedius fuliginosus (Gravenhorst, 1802)
- Quedius fumatus (Stephens, 1833)
- Quedius humeralis Stephens, 1832
- Quedius infuscatus Erichson, 1840
- Quedius invreae Gridelli, 1924
- Quedius lateralis (Gravenhorst, 1802)
- Quedius levicollis (Brullé, 1832)
- Quedius longicornis Kraatz, 1857
- Quedius lucidulus Erichson, 1839
- Quedius maurorufus (Gravenhorst, 1806)
- Quedius maurus (Sahlberg, 1830)
- Quedius mesomelinus (Marsham, 1802)
- Quedius molochinus (Gravenhorst, 1806)
- Quedius nigriceps Kraatz, 1857
- Quedius nigrocaeruleus Fauvel, 1876
- Quedius nitipennis (Stephens, 1833)
- Quedius ochripennis (Ménétriés, 1832)
- Quedius persimilis Mulsant & Rey, 1876
- Quedius picipes (Mannerheim, 1830)
- Quedius puncticollis (Thomson, 1867)
- Quedius schatzmayri Gridelli, 1922
- Quedius scintillans (Gravenhorst, 1806)
- Quedius scitus (Gravenhorst, 1806)
- Quedius semiaeneus (Stephens, 1833)
- Quedius semiobscurus (Marsham, 1802)
- Quedius simplicifrons Fairmaire, 1862
- Quedius suturalis Kiesenwetter, 1845
- Quedius truncicola Fairmaire & Laboulbène, 1856
- Quedius umbrinus Erichson, 1839
- Rabigus pullus (Nordmann, 1837)
- Rabigus tenuis (Fabricius, 1793)
- Reichenbachia Leach, 1826
- Reichenbachia juncorum (Leach, 1817)
- Remus sericeus Holme, 1837
- Rugilus angustatus (Geoffroy, 1785)
- Rugilus erichsonii (Fauvel, 1867)
- Rugilus geniculatus (Erichson, 1839)
- Rugilus orbiculatus (Paykull, 1789)
- Rugilus rufipes Germar, 1836
- Rugilus similis (Erichson, 1839)
- Rugilus subtilis (Erichson, 1840)
- Rybaxis Saulcy, 1876
- Rybaxis longicornis (Leach, 1817)
- Scaphidiinae
- Scaphidium quadrimaculatum Olivier, 1790
- Scaphisoma agaricinum (Linnaeus, 1758)
- Scaphisoma assimile Erichson, 1845
- Scaphisoma balcanicum Tamanini, 1954
- Scaphisoma boleti (Panzer, 1793)
- Scaphium immaculatum (Olivier, 1790)
- Schistoglossa aubei (Brisout, 1860)
- Schistoglossa curtipennis (Sharp, 1869)
- Schistoglossa gemina (Erichson, 1837)
- Schistoglossa viduata (Erichson, 1837)
- Scopaeus gracilis (Sperk, 1835)
- Scopaeus laevigatus (Gyllenhal, 1827)
- Scopaeus minimus (Erichson, 1839)
- Scopaeus minutus Erichson, 1840
- Scopaeus pusillus Kiesenwetter, 1843
- Scopaeus ryei Wollaston, 1872
- Scopaeus sulcicollis (Stephens, 1833)
- Sepedophilus bipunctatus (Gravenhorst, 1802)
- Sepedophilus immaculatus (Stephens, 1832)
- Sepedophilus littoreus (Linnaeus, 1758)
- Sepedophilus marshami (Stephens, 1832)
- Sepedophilus nigripennis (Stephens, 1832)
- Sepedophilus obtusus (Luze, 1902)
- Sepedophilus pedicularius (Gravenhorst, 1802)
- Sepedophilus testaceus (Fabricius, 1793)
- Siagonium quadricorne Kirby & Spence, 1815
- Silusa rubiginosa Erichson, 1837
- Silusa rubra Erichson, 1839
- Staphylinidae
- Staphylininae
- Staphylinus caesareus Cederhjelm, 1798
- Staphylinus dimidiaticornis Gemminger, 1851
- Staphylinus erythropterus Linnaeus, 1758
- Steninae
- Stenus aceris Stephens, 1833
- Stenus argus Gravenhorst, 1806
- Stenus asphaltinus Erichson, 1840
- Stenus assequens Rey, 1884
- Stenus ater Mannerheim, 1830
- Stenus aterrimus Erichson, 1839
- Stenus atratulus Erichson, 1839
- Stenus bifoveolatus Gyllenhal, 1827
- Stenus biguttatus (Linnaeus, 1758)
- Stenus bimaculatus Gyllenhal, 1810
- Stenus binotatus Ljungh, 1804
- Stenus bohemicus Machulka, 1947
- Stenus boops Ljungh, 1810
- Stenus brevipennis Thomson, 1851
- Stenus brunnipes Stephens, 1833
- Stenus butrintensis Smetana, 1959
- Stenus calcaratus Scriba, 1864
- Stenus canaliculatus Gyllenhal, 1827
- Stenus carbonarius Gyllenhal, 1827
- Stenus cicindeloides (Schaller, 1783)
- Stenus circularis Gravenhorst, 1802
- Stenus clavicornis (Scopoli, 1763)
- Stenus comma Leconte, 1863
- Stenus contumax Assing, 1994
- Stenus crassus Stephens, 1833
- Stenus europaeus Puthz, 1966
- Stenus flavipes Stephens, 1833
- Stenus formicetorum Mannerheim, 1843
- Stenus fornicatus Stephens, 1833
- Stenus fossulatus Erichson, 1840
- Stenus fulvicornis Stephens, 1833
- Stenus fuscicornis Erichson, 1840
- Stenus fuscipes Gravenhorst, 1802
- Stenus gallicus Fauvel, 1873
- Stenus geniculatus Gravenhorst, 1806
- Stenus glabellus Thomson, 1870
- Stenus guttula Müller, 1821
- Stenus humilis Erichson, 1839
- Stenus impressus Germar, 1824
- Stenus incrassatus Erichson, 1839
- Stenus juno (Paykull, 1789)
- Stenus kiesenwetteri Rosenhauer, 1856
- Stenus latifrons Erichson, 1839
- Stenus leprieuri Cussac, 1851
- Stenus longitarsis Thomson, 1851
- Stenus lustrator Erichson, 1839
- Stenus melanarius Stephens, 1833
- Stenus melanopus (Marsham, 1802)
- Stenus morio Gravenhorst, 1806
- Stenus nanus Stephens, 1833
- Stenus nigritulus Gyllenhal, 1827
- Stenus nitens Stephens, 1833
- Stenus nitidiusculus Stephens, 1833
- Stenus niveus Fauvel, 1865
- Stenus ochropus Kiesenwetter, 1858
- Stenus opticus Gravenhorst, 1806
- Stenus oscillator Rye, 1870
- Stenus ossium Stephens, 1833
- Stenus pallipes Gravenhorst, 1802
- Stenus pallitarsis Stephens, 1833
- Stenus palposus Zetterstedt, 1838
- Stenus palustris Erichson, 1839
- Stenus picipennis Erichson, 1840
- Stenus picipes Stephens, 1833
- Stenus proditor Erichson, 1839
- Stenus providus Erichson, 1839
- Stenus pubescens Stephens, 1833
- Stenus pumilio Erichson, 1839
- Stenus pusillus Stephens, 1833
- Stenus scrutator Erichson, 1840
- Stenus similis (Herbst, 1784)
- Stenus solutus Erichson, 1840
- Stenus stigmula Erichson, 1840
- Stenus subaeneus Erichson, 1840
- Stenus subdepressus Mulsant & Rey, 1861
- Stenus tarsalis Ljungh, 1810
- Stenus umbratilis (Casey, 1884)
- Stichoglossa semirufa (Erichson, 1839)
- Sunius bicolor (Olivier, 1795)
- Sunius melanocephalus (Fabricius, 1793)
- Sunius propinquus (Brisout, 1867)
- Syntomium aeneum (Müller, 1821)
- Tachinus bipustulatus (Fabricius, 1793)
- Tachinus corticinus Gravenhorst, 1802
- Tachinus elongatus Gyllenhal, 1810
- Tachinus fimetarius Gravenhorst, 1802
- Tachinus humeralis Gravenhorst, 1802
- Tachinus laticollis Gravenhorst, 1802
- Tachinus lignorum (Linnaeus, 1758)
- Tachinus marginellus (Fabricius, 1781)
- Tachinus pallipes (Gravenhorst, 1806)
- Tachinus proximus Kraatz, 1855
- Tachinus rufipennis Gyllenhal, 1810
- Tachinus rufipes (Linnaeus, 1758)
- Tachinus scapularis Stephens, 1832
- Tachinus subterraneus (Linnaeus, 1758)
- Tachyporinae
- Tachyporus atriceps Stephens, 1832
- Tachyporus chrysomelinus (Linnaeus, 1758)
- Tachyporus dispar (Paykull, 1789)
- Tachyporus formosus Matthews, 1838
- Tachyporus hypnorum (Fabricius, 1775)
- Tachyporus nitidulus (Fabricius, 1781)
- Tachyporus obtusus (Linnaeus, 1767)
- Tachyporus pallidus Sharp, 1871
- Tachyporus pulchellus Mannerheim, 1843
- Tachyporus pusillus Gravenhorst, 1806
- Tachyporus quadriscopulatus Pandellé, 1869
- Tachyporus ruficollis Gravenhorst, 1802
- Tachyporus scitulus Erichson, 1839
- Tachyporus solutus Erichson, 1839
- Tachyporus tersus Erichson, 1839
- Tachyporus transversalis Gravenhorst, 1806
- Tachyusa balteata Erichson, 1839
- Tachyusa coarctata Erichson, 1837
- Tachyusa constricta Erichson, 1837
- Tasgius ater (Gravenhorst, 1802)
- Tasgius globulifer (Geoffroy, 1785)
- Tasgius melanarius (Heer, 1839)
- Tasgius morsitans (Rossi, 1790)
- Tasgius pedator (Gravenhorst, 1802)
- Tasgius winkleri (Bernhauer, 1906)
- Taxicera deplanata (Gravenhorst, 1802)
- Taxicera sericophila (Baudi, 1870)
- Tetartopeus angustatus (Lacordaire, 1835)
- Tetartopeus quadratus (Paykull, 1789)
- Tetartopeus rufonitidus (Reitter, 1909)
- Tetartopeus terminatus (Gravenhorst, 1802)
- Thamiaraea cinnamomea (Gravenhorst, 1802)
- Thamiaraea hospita (Märkel, 1844)
- Thecturota marchii (Dodero, 1922)
- Thiasophila angulata (Erichson, 1837)
- Thiasophila canaliculata Mulsant & Rey, 1874
- Thiasophila inquilina (Märkel, 1844)
- Thinodromus arcuatus (Stephens, 1834)
- Thinodromus plagiatus (Kiesenwetter, 1850)
- Thinonoma atra (Gravenhorst, 1806)
- Tinotus morion (Gravenhorst, 1802)
- Tomoglossa brakmani Scheerpeltz, 1963
- Tomoglossa heydemanni Lohse, 1977
- Tomoglossa luteicornis (Erichson, 1837)
- Trichiusa immigrata Lohse, 1984
- Trichonyx Chaudoir, 1845
- Trichonyx sulcicollis (Reichenbach, 1816)
- Trichophya pilicornis (Gyllenhal, 1810)
- Trichophyinae
- Trimium Aubé, 1833
- Trimium brevicorne (Reichenbach, 1816)
- Tychus Leach, 1817
- Tychus monilicornis Reitter, 1880
- Tychus niger (Paykull, 1800)
- Tyrus Aubé, 1833
- Tyrus mucronatus (Panzer, 1803)
- Xantholinus distans Mulsant & Rey, 1853
- Xantholinus dvoraki Coiffait, 1956
- Xantholinus elegans (Olivier, 1795)
- Xantholinus gallicus Coiffait, 1956
- Xantholinus laevigatus Jacobsen, 1849
- Xantholinus linearis (Olivier, 1795)
- Xantholinus longiventris Heer, 1839
- Xantholinus tricolor (Fabricius, 1787)
- Xylodromus Heer, 1839
- Xylodromus affinis (Gerhardt, 1877)
- Xylodromus concinnus (Marsham, 1802)
- Xylodromus depressus (Gravenhorst, 1802)
- Xylodromus testaceus (Erichson, 1840)
- Xylostiba Ganglbauer, 1895
- Xylostiba bosnica (Bernhauer, 1902)
- Xylostiba monilicornis (Gyllenhal, 1810)
- Zyras cognatus (Märkel, 1842)
- Zyras collaris (Paykull, 1800)
- Zyras funestus (Gravenhorst, 1806)
- Zyras haworthi (Stephens, 1832)
- Zyras humeralis (Gravenhorst, 1802)
- Zyras laticollis (Märkel, 1844)
- Zyras limbatus (Paykull, 1789)
- Zyras lugens (Gravenhorst, 1802)
- Zyras similis (Märkel, 1844)